8.4.2022 - Štěňátka dnešním dnem dovršila tři měsíce a už skoro měsíc žijou v nových domovech se svou novou smečkou. Všichni si vedou moc dobře a majitelé je hodně chválí. Přikládám fotky jednotlivých štěňat, které mi poslali jejich majitelé, abych viděla, jak se jim vede.

 

DIDIER aka Ronnie ... podle slov majitelky velký miláček celé rodiny, který nejraději spí s ní v posteli.

Didier nový domov   Didier nový domov 2   Didier nový domov 3   Didier nový domov 4   Didier nový domov 5

 

DAURA aka Aura, Aurinka ... podle slov majitelky hrozně roztomilá a v noci s nima stále v posteli (zatím totiž znamená navždy).

   Daura nový domov    Daura nový domov 2    Daura nový domov 4    Daura nový domov 3    Daura nový domov 5

 

DAQUIN aka Happy ... slovy majitelky moc hodný pejsek, který v pohodě vydrží i chvíli doma sám a v klidu spinká.

        Daquin nový domov 2  Daquin nový domov  Daquin nový domov 5  Daquin nový domov 4  Daquin nový domov 3

 

DARIEN aka Darien ... slovy majitelů si všechny získal, všechno rád kouše, nejvíc si kolem prstu omotal pánička, rád běhá za balonem a v autě blinká.

    Darien nový domov  Darien nový domov 1  Darien nový domov 3  Darien nový domov 2  Darien nový domov 4

 

DANEEN aka Amálka ... moc šikovná holčička, která si řekne když potřebuje ven, jen jízda autem ji moc nebere.

  Daneen nový domov  Daneen nový domov 3  Daneen nový domov 5  Daneen nový domov 4  Daneen nový domov 2

 

DIVIAN aka Fíbí ... celá rodina ji leží u nohou, je to miláček ležící pořád v kožešinách, spící s majitelkou v posteli a kamarádící se s kocourem.

            Divian nový domov 1   Divian nový domov 2   Divian nový domov 3   Divian nový domov 4   Divian nový domov

 

DAYET aka Doby ... podle majitelky velmi kamarádský k lidem i ostatním pejskům, které pěkně prohání stejně jako paničku.

   Dayet nový domov 4  Dayet nový domov 3  Dayet nový domov  Dayet nový domov 5  Dayet nový domov 2

 

Je vidět, že všichni krásně rostou, mají se moc dobře, protože je jejich páníčci rozmazlují a dělí se s nima i o své postele. Moc Vám všem děkuji, že se o "Déčka" tak krásně staráte.

 

 

 

Vrh D nové domovy

 

12. března 2022 - Všechna štěňátka jsou již ve svých nových domovech a zažívají  radosti se svými novými majiteli. Skoro všichni dostali nová jména a tak vám je teď tady představím.

Daneen je teď Amálka, Daquin je Happy, Daura je Aurinka, Dayet má teď jméno Doby, na Divian v Rakousku volají Fíbí a jen Darien zůstal Darienem.

 

 

*** VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU JIŽ REZERVOVANÁ ***

a brzy odjedou do svých nových domovů.

 

sweet puppy life

 

 

Jsme tady!

 

1 den pohlaví

8. ledna 2022

Sobotní podvečer spatřil světlo světa náš čtvrtý whippetí vrh, který ponese přídomek "made my day" a jména štěňátek budou začínat na písmenko "D".

Porod neprobíhal úplně hladce, ale Berroo nakonec přivedla na svět sedm krásných a zdravých štěňátek. K mému překvapení se podařil jen jeden žíhaný pejsek a zbytek vrhu je jak jinak, než plavý. Dokonce až neskutečně světle plavý, konkrétně u dvou feneček, které vypadají jako dvojčátka a jsou velmi podobná naší nejmladší Lisbonce. Geny jsou prostě nevyzpytatelná věc, zas a znova nám příroda ukázala, že tady je pánem ona.

Všechna štěňátka měla od 300 do 430 g, největší a prvorozený je žíhaný "zelený"pejsek, nejmenší je "růžová" holčička.

 Více info v záložce "Naše vrhy"

 

 

 

 

DSC 2201

 

 

 

Očekáváme narození štěňátek !

více informací naleznete v záložce "Naše vrhy"

 

Berroo 25.den

3. prosincce 2021

 

Krytí úžasným polským krasavcem se povedlo a v naší chovatelské stanici bude opět veselo. Berroo je dnes ve 25. dni březosti.

 

S panem doktorem jsme napočítali minimálně šest embryí.

Termín porodu bude kolem 10.ledna 2022.

 

 

Držte palečky ať vše proběhne v pořádku!!!

 (REZERVACE ŠTĚŇÁTEK JSOU JIŽ NAPLNĚNY)

 

 

 

 

 

 

 

25.a 26. září 2021

DSC 1942

Každoroční dvoudenní klubová výstava se letos konala v novém prostředí resortu Vigvam v Němčicích poblíž Kolína. Počasí vyšlo na jedničku, po oba dny nám krásně svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo. Tentokrát jsem využila možnost ubytování přímo v rezortu, takže jsme si výstavu s holkama v klidu užily a kromě běhání ve výstavním kruhu jsme podnikly i procházky po okolí.

Rozhodčí pro letošní ročník výstavy našeho kubu byli jako vždy zahraniční. V sobotu nás posuzoval Tomasz Kuszyk, polský rozhodčí a majitel dlouholeté chovatelské stanice v Polsku, Synergy kennel. V neděli pak pan Christophe Coppel z Francie mající chovatelskou stanici Dixmoor. Oba pánové jsou dloholetými chovateli whippetů a znalci plemene. Proto si neskutečně vážím, toho, že se všechny moje holky líbily a umístily se tak úžasně. A jak jsme tedy dopadly? ... Lisbonka byla naše malá hvězda!

 

sobota 25.9. rozhodčí: Tomasz Kuszyk /PL

 

Crazy Loki Koki Baya Nobles, třída štěňat VN1 /11, Best Puppy Bitch & BEST PUPPY IN SHOW a ještě nominace na nejlepší pohyb v plemeni v 6 měsících!!!

Amber Room Baya Nobles, třída otevřená V /12, postup do 6 nejlepších fen s pěkným posudkem

My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída čestná V1 /5, Vitěz třídy čestné a taky nominace na nejllepší pohyb v plemeni, postup do 5 nejlepších.

 

IMG 1932       IMG 1599

 

neděle 26.9.2021 rozhodčí: Christophe Coppel /FR

Crazy Loki Koki Baya Nobles, třída štěňat VN3 /7

Amber Room Baya Nobles, třída otevřená V /17, postup do 6 nejlepších fen s pěkným posudkem

My Crazy Valentine Toomie Trishel, třída čestná V /5

 

IMG 9944    IMG 0674    IMG 1833

 

 

 

 

Kaya Dogmaraton 2021

11. září 2021

Když jsem v dlani držela to poslední přeživší štěňátko z vrhu "B" malého Kayu, a modlila se za každou další hodinu jeho života, ani ve snu by mě nenapadlo, že za rok a půl tento úžasný bojovník poběží svůj první oficiální dogmaraton.

                            Dogmaraton

3. ročník Herbalus Beskydský Dogmaraton 2021 je horský závod se psy, který patří do seriálu Mistrovství ČR v dogmaratonu. Letos již třetí ročník se běžel v sobotu 11.9. v krásné přírodě CHKO Moravskoslezské Beskydy - oblast Slezské Beskydy. Je určen všem milovníkům pohybu v přírodě, nejen běžcům, ale i chodcům, kteří chtějí zažít se svými čtyřnohými kamarády skvělou atmosféru závodu, otestovat své hranice a navázat nová přátelství s lidmi se stejnou zálibou.

 

Dogmaraton, jak už sám název napovídá, měří 42,5 km. Je dále rozdělen na kategorie Short s poloviční délkou trasy a Mini s trasou dlouhou cca 6,5 km. Kaya se svou majitelkou v jeho 1,5 roce běžel "pouze" kategorii Short, což je i tak neskutečná trasa dlouhá 26 km! A úspěšně doběhli do cíle na 37. místě z žen ve stočlenném startovním poli. Jste oba báječní! Kaya se choval jako naprostý profesionál, krásně táhl vpřed a celou trasu si náramně užíval. A kdyby nesešli z trasy a nezabloudili, určitě by jejich umístění bylo podstatně lepší. Byl to jejich první oficiální start v běžecké soutěži, když nebudeme počítat virtuální běh v době lockdownu kvůli covidu-19, o kterém jsem tady psala. 

Jsem naprosto nadšená, když majitelé mých odchovů tráví takto aktivně svůj čas se svými miláčky a společně se radují z pohybu, který je pro whippety tak přirozený. Moc za ně děkuji!

 

Dogmaraton 2   Kaya Dogmaraton 2021 3  Kaya Dogmaraton 2021 2  

---------------------------------------------------------------------------------------

zdroj: www.dogmaraton.cz 

foto: majitelé a www.zonerama.com/Plucnar/Album

 

 

 

3. září 2021 - Šest měsíců uteklo jako voda. Všech šest štěňátek si žije své aktivní životy u nových rodin, které jsou teď i mými rodinami. Se všemi jsem v kontaktu a jsem tomu moc ráda. Řešíme spolu každodenní slasti i strasti výchovy whippetích puberťáků. Majitelé mi posílají spousty fotek, tak se s některými tady podělím.

 

Tokio 6 months 2

Prvorozená Tokio (obr. 1 a 2) aka "Sisi" roste do krásy a je ze všech feneček po vizuální stránce nejvíce podobná své matce. Je to takové hubené a drobné whippetí mládě, takže už teď je jasné, že z ní vyroste fenka standardní výšky a ne nějaká žirafa, kterých je teď mezi fenami nějak moc. Sisi má teď podle majitelky trochu problém se separací, nechce být sama. Ale s majitelkou na tom spolu pracují a určitě to zvládnou, tak jak to zvládli i ostatní. Chce to čas. Sisi byla od narození celkem svéhlavé štěně, které si vždycky šlo svou cestou bez ohledu na okolí, ale vždy milá a přítulná, milující společnost lidí. A to jí vydrželo do teď.

obr.1                          Tokio 6 months obr.2                        Helsinki Tokio 6 months  obr.3 

 

Lisboa 6 months

Druhá narozená Lisboa (obr.4) aka "Lisa" nebo "Lili". Nu, co říct? Jsem z ní nadšená. Když jsem se rozhodovala zda si ji nechám nebo ji budu hledat nový domov, tak hlavním důvodem proč zůstala doma, byla její povaha. Její povaha mě doslova uchvátila, byla najednou absolutně bezproblémové štěně. Je neskutečné jak se z nejmenšího věcně zlobivého a ostatní popichujícího štěňete vyloupla tak úžasná empatická, něžná a poslušná slečna. Miluje pohyb, skákání přes cokoliv, lovení myšiček a kopání děr na zahradě. To že nejedla a byla hubená už zdaleka neplatí. Miluje jídlo, hlavně maso. Stavbou těla je teď absolutní kopií své matky, není vysoká, takže je tady předpoklad standardní výšky, hurá! I její barva srsti je velmi zvláštní. Musím se přiznat, ač zrovna moc světlé - bílé whippety v lásce nemám, i barva byla to co rozhodlo, že zůstane s námi. Doslova mezi ostatníma doma září a tento velmi velmi světle modroplavý odstín je neskutečně elegantní. Jsem zvědavá co nás spolu čeká a těším se na to.

       obr.4 

Berlin 6 months

 

Třetí narozený Berlin (obr.5) aka "Angel" byl od narození statný pejsek a to mu zůstalo. Nemyslím si, že by přerostl přes standardní výšku, ale určitě z něj bude v dospělosti krásně stavěný pes s nádhernou modroplavou barvou a uhrančivýma očima. Už prý teda není úplný andílek, jako byl u nás doma jako štěňátko. Umí už prý taky vystrčit  růžky. Je členem naší početné pražské whippetí bandy a spolu s Tokio a Helsinky často pořádají společné venčení a jiné aktivity.

obr.5

 

Jako čtvrtý narozený Denver (obr.6,7 a 8) aka "Deny" je opravdové dvojče naší Lisbonky. Když jsme byly u něho s holkama na návštěvě, tak jsem měla co dělat, abych je při běhání po zahradě rozeznala. Daneček se pěkně a bez problémů zařadil do životního stylu sympatické rodiny. Užívá si velkou zahradu u rodinného domu k běhání, a k nemalé radosti majitelů, i ke kopání děr a dalším zahradnickým pracem včetně sběru čehokoliv co se dá sníst. Jen snad už ty slimáky jíst přestal. I z něj roste krásně stavěný pes, není veliký, takže určitě standardní výšky a se zajímavou elegantní barvou. Určitě se s ním někde potkáme na výstavě.

Denver 6 months 2 obr.6               Denver 6 months 3 obr.7              Denver 6 months obr.8

 

Nairobi 6 months 4

Předposlení narozená Nairobi (obr. 9 a 10) aka "Nairi" si právě z tohoto vrhu vybrala onoho smolného černého Petra, který znamená zdravotní problémy. Ve svých čtyřech měsících si při nešťastné náhodě přetrhla oba přední zkřížené vazy v koleni prvé nohy. (obr. foto FB Animal Clinic Praha) Musela proto podstoupit složitou operaci, kterou provádí pouze dvě kliniky v republice, protože u tak malého štěněte jde o velmi specilání a složitou operaci. Dlouhé kosti jsou u štěňat ještě stále v růstu a nebylo tedy možné aplikovat standardní operační postup, který se provádí u tohoto typu zranění u již dospělých psů. Ale Nairobi to statečně zvládla a mé velké díky patří majitelům a pražské klinice Animal Clinic, že to nevzdali, nebáli se do toho jít a investovali nemalé peníze i spoustu času, aby zase Nairobi běhala s větrem o závod. Operace dopadla skvěle, rekonvalescence pokračuje podle plánu a malá Nairobi se zase vrací k běžnému životu šestiměsíčního dorostence. Hodně štěstí zlatíčko!

obr.9

             Nairobi 6 months obr.10            Nairobi 6 months 3 obr.11          Nairobi 6 months 2 foto FB stránky Animal Clinic Praha

 

A náš poslední Helsinky (obr.12 a 13) aka "Helsi" je prý pořád zlatíčko nadruhou. Majitelé ho moc chválí. V létě spolu absolvovali spousty výletů. Pravidelně jezdí na chalupu do Jizerských hor, kde má k dispozici louky a lesy na běhání bez hranic. To se hodí, protože jak jsem již psala výše, je taky členem onoho pražského whippetího gangu (obr.3 a 14) a pohyb ve městě není tak úžasný jako v divoké přírodě.

Helsinki 6 months 3  obr.12              Helsinki 6 months obr.13                     Helsinki 6 months 2 obr.14

 

Co napsat závěrem. Vrh "C" dospěl do dorosteneckého věku a můžu konstatovat, že jsem spokojená s tím, jak se vyvíjí. Majitelé zvládli obtížný štěňěcí věk na jedničku s hvězdičkou a teď je čeká puberta a dospívání. Přeji vám všem ať to zvládáte tak perfektně jako do teď a těším se na společná setkání.

 

 

 

15. srpna 2021

Olinek DuoCACIB Brno 2021

Po delší pauze jsme v plném obsazení, tzn. Valentina, Berroo i malá Lisboa vyrazily na mezinárodní výstavu DuoCACIB Brno, která se konala o víkendu 14. a 15. srpna 2021. Vzhledem k obsazení rozhodčích jsem na vystavování zvolila pouze neděli. Narozdíl od majitelů Olina z vrhu "A", kteří zabojovali oba výstavní dny a musím říct, že moc úspěšně.

Pro malou Lisbonku to byla absolutní premiéra a zvládla to bravůrně. Jako jediné štěňátko se proběhla po modrém koberci a krásně se před rozhodčím předvedla. Bez jediného zaváhání předvedla svého výstavního ducha a získala známku "Velmi Nadějná 1". Bohužel na této výstavě nebyly závěrečné soutěže pro mladší štěňata a tak se Lisbonka, i když vyhrála nejlepší mladší štěně whippet, neproběhla v závěrečných soutěžích o nejlepší mladší štěně výstavy. Je to škoda, protože by svým úžasným a profesionálním výstupováním určitě rozhodčí zaujala a možná i skončila na bedně. 

Moc velkou radost mi udělal Olinek. Oba dny získal v těžké otevřené třídě V1 CAC a v neděli pak i BOS a jako třešínku na dort ještě i CACIB. Moc krásně se předvedl a právem vyhrál. Mé holky moc nezazářily, Valentina skončila druhá v třídě šampionů a Berroo, tak ta měla opravdu hodně špatný, ale hodně špatný den. Byla absolutně nevystavitelná. V momentě kdy na ni rozhodčí vytáhl měřidlo, aby změřil kohoutovou výšku, úplně zešílela, seskočila z výstavního stolu a už se nedala vystavit. V konkurenci šesti fen v otevřené třídě skončila sice třetí, ale za chování se známkou "Velmi Dobrá". Ale co, jak už jsem několikrát poznamenala, každý šampion musí mít i své VDéčko...

 

*** Mezinárodní výstava DuoCACIB Brno***

sobota 14.8. rozhodčí: Miroslav Guniš (SK)  AUREOLIN HUE Baya Nobles, tř. otevřená V1/ 4, CAC 

neděle 15.8. rozhodčí: Róbert Kanás (SK) AUREOLIN HUE Baya Nobles, tř. otevřená V1/ 4, CAC, CACIB, BOS

                                                                    CRAZY LOKI KOKI Baya Nobles, tř. štěňat VN1 /1, nejlepší štěně

                                                                    AMBER ROOM Baya Nobles, tř. otevřená VD3/ 6

                                                                    MY CRAZY VALENTINE Toomie Trishel, tř. šampionů V2 Res.CAC

 

Lisboa 5 months   DSC0105   DSC0157  Olinek 2 DuoCACIB Brno 2021

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele